Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Bioregen (Nem Aşısı)

Bioregen (nem aşısı)

Gençlik aşısı olarak da bilinen Bioregen başlıca iki formüllü hyaluronik asitin deri altına enjekte edilmesi işlemine verilen addır. Yıllar geçtikçe vücudumuzda azalan hyaluronik asidin beş farklı molekül ile ayrıştırılarak cildin her katmanında etkili olması sağlanır ve tabiri caiz ise hücrelerin neme doymasını sağlar.

Vücudumuzda 20 yaşından itibaren hyaluronik asit azalmaya başlar ve bu oran 30 – 35  yaşlarında daha da artarak devam eder. Bunu önlemek amacı ile geliştirilen Bioregen aşısı kişiye hyaluronik asit desteği sağlamaktadır. Yüksek alkali bir ortamda oluşturulması sebebi ile işlemin sağlandığı bölgeye oldukça fazla oksijen taşır. İşlem tamamlanmasının hemen ardından anında bir nemlenme ve parlama gözle görülür bir şekilde oluşur. Bioregen işlemi ayrıca akne ve skar izleri bulunan bölgelerde de oldukça işe yaramaktadır. Yaşın ilerlemesi ile oluşan kırışıklıkların doğal şekilde azalmasını sağlayan bir yöntem olan Bioregen işlemi ayrıca orta yaşlardan sonra başlayan yaşlanmayı da önleyebilmektedir. Uygulanan bölgeler arasında yüz ve dekolte de bulunmaktadır. Bu bölgelerdeki hacmini ve elastikiyetini kaybetmiş bölgeye tekrar elastikiyet kazandırarak güzel bir görüntü sağlamaktadır. Bunların yanı sıra hamilelik sonrasında görülen çatlak ve selülit tedavisinde de destekleyici etkisi vardır. Doğal sonuçların alınmasına ve de geçen zaman içinde doğan güzelliğin korunmasına yardımcı olarak üretim sürecinin de sürdürülebilirliği GREEN INJECTIONS tanımına giren nadir tedavilerin başında gelmektedir. Bu uluslararası bir standart olup hastalarda rahatlama etkisi oluşturan bir formül olarak uygulanmaktadır. Ayrıca Bioregen işlemi yüze uygulandığında yüz hacminin tekrar gelişmesine canlanmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca serum içerisinde herhangi bir alerji oluşturacak bir asit veya protein olmadığından gönül rahatlığı ile tercih edebilir ve herhangi bir yan etkisine maruz kalmayacağınız için sağlıklı ve güvenlidir.

Bioregen işlemi doktorunuzun belirlediği aralıklar ile ortalama 10 gün ara ile 3 seans şeklinde yapılabilmektedir. Etki süresi 6 ay ile 12 ay arasında sürmektedir. Tedavi tamamlandıktan sonra yılda 1 kür de rapel dozları şeklinde önerilmektedir. Çok nadir bazı hastalarda yüzün hassas yapısından dolayı ufak şişmeler ve morarmalar olabilmektedir. Ancak bu kişinin günlük yaşantısını etkileyecek düzeyde değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir