Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Botolinium Toksin

Botolonium Toksin

Botolonium toksin içeriğine sahip olan ilaçlar uygulama yapılacak kasın aktivitesinde geçici paralizler oluşturur. Toksin bir çeşit bakteri tarafından üretilmektedir. Botolonium toksinin birden çok kullanım alanı tedavi alanı bulunmaktadır. Botolonium toksinin en sık kullanıldığı alan güzellik alanıdır. Göz çevresi kırışıklıklarının azaltılmasında sıklıkla tercih edilir. Göz çevresinin daha genç ve dinamik olmasını sağlayarak gençlik vaat eder.

Diğer kullanım alanları ise; aşırı çalışan mesane sonucu idrar kaçırma ve migren tedavisinde, terleme probleminde tercih edilmektedir. Botolonium toksin etkisi kendini kanıtlamış 78 ülke tarafından başta estetik müdahaleler olmak üzere kullanılmaya başlanmıştır.

Botolonium Toksin Uygulaması Güvenli Midir?

Evet, güvenlidir, 78 ülke tarafından kullanılan bu uygulamada hiçbir sakınca görülmemektedir. Ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan bu ilaç üzerinde 2000 in üzerinde çalışma ve deney yapılmıştır. Kullanımı aslında çok yeni değildir fakat ülkemizde yeni ismi duyulmaktadır. 20 yıldır çeşitli sağlık sorunlarında kullanılmıştır. Hatta ilk olarak şaşılık tedavisinde kullanılmıştır.

Botolonium Toksin Uygulaması Nasıl Olur?

Botolonium toksin isimli ilaç enjekte edildiği kaslarda kısa süreli hareket kısıtlaması yapar. Kasın tamamını değil enjekte edilen kısmın birkaç santim çevresindeki kas dokusuna etki etmektedir. Yüzünüzde mimik yaptığınızda çizgileriniz belirir ve derinleşir. Çok fazla mimik yapmak cildin erken kırışmasının sebeplerindendir. Botolonium toksin uygulaması mimik kaslarına uygulandığında o bölgedeki mimiklerin fazla kasılmasını engeller, haliyle yüzünüz kırışmaz yaşlanmayı geciktirmiş olursunuz.

Botolonium Toksin Uygulaması Ne Kadar Süre Etkilidir?

Botolonium toksin uygulaması sonrasında 3-4 ay kadar etkisi devam etmektedir. 4 ay geçtiğinde kaslarınız güçlenmiş olacak eskisi gibi kasılmaya devam eder. 6 ayın sonunda ise etkisi tamamen sona ermektedir. Botolonium toksin uygulamasını sürekli kullanmak istiyorsanız 6 ayda bir yeniletmenizde fayda var. Bu uygulamayı düzenli bir şekilde yaptıran insanlar, bir süre sonra uygulamayı tekrarlamamış olsalar bile kaslarını az hareket ettirmeye alıştıkları için eskisi kadar güçlü kaslarını çalıştırmazlar. Bu sayede uygulama olmasa bile ciltlerinde kırışma gözlemlenmeyecektir. Düzenli uygulama yaptırdığınızda etkisi daha uzun olmaktadır. Botolonium toksin uygulamasını yaptırmayı düşünüyorsanız uzman bir hekim ile görüşebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir