Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Ucu ve Çene Kaldırma

Burun Ucu ve Çene Kaldırma

 

Burun Ucu Kaldırma

Burun yüzümüzün şeklini belirler, burnumuzun yüz hatlarımızla uyumlu olması çok önemlidir. Tabii ki de her insan doğuştan mükemmeldir, fakat bazı insanların burunlarında sorunlar olabilmektedir. Burun kemiği eğriliği, burnun düşük olması gibi sorunlar olabilmektedir. Burun ucu kaldırma gibi ufak operasyonlarla size en uygun şekli en yakışanı yapılmaya çalışılır. Burun ucu düşüklüğü, burnun yapısını bozan kazanılmış veya gelişimsel nedenler burun ucu düşüklüğüne sebep olabilir. Burnunuzun içinden küçük bir kesi ile burun ucunu yukarı kaldırma esasına göre işlem yapılıyor. Burun ucu kaldırma operasyonunun güzel taraflarından bir tanesi; burun ucu operasyonu için genel anesteziye gerek yoktur, sadece bölgesel olarak sınırsal uyuşturma yapılır. İşlem yaklaşık 30-60 dakika arasında yapılmaktadır. Bu uygulamada burun bölgesini tampon veya alçı ile desteklemek gerekmez, sadece birkaç gün sürecek burun ucunda ödem olur. Ödem de kısa sürede iki üç gün içerisinde kendiliğinden dağılacaktır. Operasyon sonrası burun bölgesine ince bir bant yeterli olacaktır. Ödem dağıldıktan sonra ideal burnunuza rahatlıkla kavuşabilirsiniz. İşlem yeni yapıldığı için burnunuzu, korumalı ilk günler hassas olabileceği için çok fazla dışarı çıkmamalısınız.

Çene Kaldırma

Çene ağız bölgesi yüzümüzün üçte birini oluşturmakla beraber, yüze ifade veren kısımlardan birisidir. Çenenin olması gerekenden geniş veya dar olması görünüşünüzü etkiler estetik görünmez. Çene ile burun arasında uyum söz konusudur. Burnun çeneden büyük olduğu ve önde olduğu durumlar “ kuş yüzü” olarak adlandırılır. Bu durumlarda estetik müdahaleler ile size en uygun, en güzel görünebileceğiniz hatlar belirlenir.

Çene Küçültme Ameliyatı

Çene ucunun normalden uzun veya önde olması durumunda alt dudak ve iç yüzünden girilerek fazla kemikler tıraşlanır. Fazla kemiklerin tıraşlanması durumunda istenilen görünüme ulaşılır. Öncesinde çenenin ne kadar törpüleneceği, çenenin geriye mi ileriye törpüleneceği belirlenir, burun ve yüz hatlarına göre ayarlanır.

Çene ameliyatları lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılmaktadır. Yapılan operasyonlar yapılacak işlemlere göre değişmekte, karmaşık işlemlerde birkaç saat sürebilmektedir. Çene ve burun yüz hattını belirleyen kısımlar olduğu için alanında uzman hekimler tarafından yapılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir