Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Çene Hattı Düşüklüğü

Çene Hattı Düşüklüğü

 Boyun, dekolte çene hattı yüzünüzde yaşlanma, kilo alımı ve genetik sebeplerle sarkmalar ve kırışmalar meydana gelir. Cildimiz zamana ve yer çekiminin etkisiyle düşmeye sarkmaya başlar. Sarkan bir cilt estetik görünmez ve olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize sebep olur. Bu görüntü ile karşılaşmak istemiyorsanız önlemlerinizi almalısınız. Çene ve boyun bölgenizi toplamanız daha genç görünmeniz için illa bıçak altına yatıp ameliyat olmanıza gerek yok, ameliyat gerektirmeyen cerrahi müdahaleler ile istediğiniz genç görünüme sahip olabilirsiniz. Boynunuzdaki ve çene gıdı kısmınızdaki çizgiler ve sarkmalar henüz ileri seviyede değilse evde bakımınızı yaparak daha geç sarkmasını sağlayabilirsiniz. Yüzünüze uyguladığınız yaşlanma karşıtı kremleri ( A, C vitamini kollajen hiyalüronik asit ) gibi dokuyu saran ürünlerinizi boynunuza ve çene bölgenize de masaj yaparak iyice emmesini sağlayın. Yüzünüze uyguladığınız güneş kremini mutlaka boyun ve çene bölgenize de uygulamayı unutmayın. Yer çekimi etkisiyle hızlı yaşlanır ve sarkarız; bunun önüne geçmek için cildinize yukarı doğru yer çekimine karşı olarak masaj yapabilir cildinizi yukarı çekebilirsiniz. Düzenli olarak yaptığınızda cildinizdeki ince kırışıklıkların azaldığını ve cildinizin daha gergin olduğunu fark edeceksiniz. Cildinize iyi gelen bir yağ ile bu masajı yaparsanız hem cildinizi derinlemesine nemlendirmiş hem de hatlarınızın düşmesini engellemiş olursunuz.

Yaşınız ilerlediyse, kullandığınız yaşlanma karşıtı ürünler artık daha fazla etki etmiyor zamana yenik düşüp cildiniz kırışmaya başladıysa botolinum toksin, dermol dolgular, mezolifting gibi tedavileri düşünebilirsiniz. Cilt hücrelerine enjekte edilen vitamin ve mineral karışımları(mezoterapi) gibi uygulamalar ile cilt dolgunlaşır ve gerilir. Hiyalüronik asit ve kas tonusunda artma, lifting işlemleri uygulanabilir. Hiyalüronik asit cildimizin asıl yapıtaşıdır. Cildimiz belli bir yaşa kadar hiyalüronik asitli kendisi üretir, fakat yaş ilerledikçe hiyalüronik asit üretimi yavaşlar ve cildimiz kendini iyileştiremez. Bu yaşlarda dışarıdan ek olarak hiyalüronik asit takviyeleri alınması gereklidir.

Teknoloji ilerledikçe estetik müdahaleler de hayli gelişti. Son dönemlerin gözdesi olan fokuslu ultrason ile cildinizin gençleşmesini gerilmesini sağlayabilirsiniz. Cildiniz gerildiği için çene hattınız da boynunuz da daha genç bir görünüme sahip olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir