Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Elektri (Gözaltı Çukurları ve Morluk Tedavisi)

Elektri (Gözaltı Çukurları ve Morluk Tedavisi)

Günümüzde sıklıkla karşılaşılan gözaltı çukurları ve morlukları farklı sebeplerden dolayı meydana gelmektedir. İnsan güldüğünde bunu en önemli rollerinden birini gözler ve çevresi üstlenir. Bu bölgede oluşabilecek çizgiler, sarkmalar, morarmalar veya çukurlar insanı oldukça kötü etkilemektedir.

Gözaltı çukurları ve morlukları çoğu zaman iki ana sebepten oluşur. Göz etrafındaki yumuşak doku dediğimiz bölgenin hacmini kaybeder ve zamanın da etkisiyle gözlerde çukur oluşmasına neden olur. Bunun neticesinde ise gözlerin altında çukurluklar ve gölgeler meydana gelir. Bazı kişilerde ise bu genetiktir ve gençlik yıllarından itibaren bu durumla başa çıkmalıdır. Aynı zamanda gizlemesi ve de kurtulması da çok zor olan gözaltı morluklarının en önemli sebeplerinin başında kan akışı gizlidir. Göz etrafında enflamasyon olursa, o bölgeye kan toplanır ve de morluk oluşur. Gözaltı çukurları ve morluklarının farklı sebepleri de uykusuzluk, alkol, sigara düzensiz yaşam biçimi de eklenebilmektedir. Damarları tedavi etmek bu sorunların çözümünde büyük rol oynamaktadır. Ayrıca sorunun çözümünde C vitamini içeren ürünler kullanmanız da kişinin yararına olacaktır. Gözaltı morluk tedavisinde kesin çözüm kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Hastaya dolaşım hızlandırıcı ve hücre yenileyici tedavi yöntemleri uygulanır ve tamamen veya kısmen bu sorunlardan kalıcı olarak kurtulabilmektedir. Ayrıca morlukların tedavisinde kendiniz de birkaç ufak dokunuş ile hastaneye gitmeden çözüme kavuşabilirsiniz. Yatarken ekstra yastık kullanmak sizin yararınıza olacaktır. Eğer iki yastıkla uyursanız başınız yukarıda kalacak göz altınızda bulunan sıvı havuzları gelişecek ve zamanla morluklarınız iyileşecektir. Ayrıca K ve C vitaminli kremler kullanarak da bu sorundan kurtulmanız mümkündür. Eğer dermotolojik bir müdahale de isterseniz, peeling, dolgu ve ışın tedavisi de göz altı morlukların tedavisinde kullanılmaktadır.

Sonuç olarak gözaltı çukurları ve morluk tedavisinde dermotolojik müdahalelerin yanı sıra kendiniz de ufak birkaç işlemle tabi ki zaman içerisinde bu sorunlardan kurtulmanız mümkün, aynı zamanda beslenmenize de dikkat ederek bu süreci kontrol altına alabilirsiniz veya başlamadan önüne geçebilirsiniz. Kişi bu sorunlarından kurtulduktan sonra sosyal ve iş yaşantısına daha motive ve mutlu şekilde döneceğini söyleme sanırım gerek yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir