Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kaş kaldırma

Kaş Kaldırma

Kaşlar yüz ifademizi belirleyen, duygularımızı yansıtan bir parçamızdır. Sevimli, sinirli gergin olduğumuzda ruh halimizi kaşlarımızla gösterebiliriz. Kaşlar her insanı farklı olarak yansıtır, kaş şekliniz bozulduğunda simanız da değişecektir. Bu sebeple olduğundan çok farklı formlarda kaş kullanımı gereksiz ve çirkin görünmektedir. Birçok insan yapay boyalı bir kaş yerine dağınık ve doğal kaşlardan hoşlanmaktadır. Kaşlarımız gençken mükemmel görünür ve isteğe ve kaş yoğunluğuna göre hafifçe doldurulur, fakat yaşlandıkça yüz yer çekimine karşı koyamaz ve çökmeye başlar. Kaşlar da düşer. Kaşlarınızın düşmesi hem sizi olduğunuzdan yorgun ve yaşlı gösterecektir. Profesyonel kişilerin güvenli ellerinde kaşlarınızı eskisi gibi yukarı kaldırtabilirsiniz. Kaşlarınız eskisi gibi görünür daha genç görünürsünüz. Kaşlarınızı kaldırtırken alanında uzman bir doktor ile çalıştığınızdan emin olun, çünkü kaşlarınızı kaldırmadan önce ne kadar kaldırılması gerektiği ve kaldırıldıktan sonra nasıl görüneceği ile ilgili önceden tasarımlar yapılmalıdır. Kaş kaldırma operasyonunda eğer gerekliyse göz kapağı kaldırma alın germe, şakak germe gibi işlemler de yapılarak daha iyi bir görünüm elde edilebilir. Kaş kaldırma ile ilgili birçok yöntem bulunmaktadır.

 Germe Yöntemi İle Kaş Kaldırma

Bu yöntem ile kaldırılan kaşlar kalıcıdır, özellikle gençler ve yaşlılar için uygundur. Operasyondan önce kaşların ne kadar kaldırılacağı planlanır, çizilir. Sonrasında kaşın üst kısmından hafif bir kesme işlemi yapılır ve belirlenmiş olan deri çıkarılır. Kaş yukarıdaki deri ile birleştirilir. İstenen görünüme kavuşulur. Lokal anestezi ile işlem yapılmaktadır.

İple Kaş Kaldırma Yöntemi

İple kaş kaldırma yöntemi iyileşme sürecinin hızlı olması ile çağdaş bir yöntemdir. İple kaş kaldırma estetiği uygulamasında saç çizgisinin hemen içerisinden mikro cihazlar aracılığıyla giriş yapılır. Bu sayede düşen kaşlar kafatasına askıya alınmış olur. Ameliyatsız bir şekilde kaş kaldırma işlemi gerçekleştiği için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yönteme ek olarak örümcek ağı estetiği, ultherapy yöntemleri de eşzamanlı olarak yapılabilir. Bu uygulama sonrasında yüzdeki kırışıklık ve gevşeyen sarkan cilt toplanmış olur. Daha genç daha canlı bir yüz görünümü elde edilir. Sizde kaşlarınızla mutlu değilseniz bu yöntemlerden bir tanesini tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir