Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Linerase (Kök Hücre)

Linerase (Kök Hücre)

Linerase (Kök Hücre), derinin elastik olmasını, parlaklığını ve kırışıklıkların açılmasını sağlayan, cildin yeniden yapılandırılmasını sağlayan işleme verilen addır. Tıbbi olarak Linerase kollajen enjeksiyonu da denilmektedir. Bu işlem doku ile organların şekillenmesini, yapısal güçlenmesinin yanında, aynı zamanda cildimize sağlamlık ve esneklik kazandırmaya yarayan temel işlemlerin başıda gelmektedir.

Bir insanın otuzlu yaşlarından sonra vücudunda kollajen üretimi normal ve doğal olarak yavaşlar, bunun sonucunda ise tabi ki de her insanın başına gelebileceği gibi yaşlanmaya bağlı olarak eklem ağrıları, vücudun bazı bölgelerinde sarkmalar ve de kırışıklıklar oluşmaya başlar. Tabiki kollajen miktarının yavaşlaması ve yaşlanmanın yanı sıra biz insan oğlunun da vücuduna çok iyi baktığını söylemek de çok doğru olmaz. Tabi ki bu durumun istisnaları da vardır fakat sigara kullanımı çevresel faktörler ve özellikle son yıllarda neredeyse iki kişiden birinde görülen de düzensiz beslenme de kollajen seviyenin olumsuz etkilenmesinde etkin rol oynamaktadır. Linerase kollajen aşısı, kozmetiğin ve tıbbın yaşlanmaya karşı tedavilerde uygulamakta olan yöntemlerin en başında gekmektedir. 25 yaşından itibaren uygulanabilen Linerase işlemi gerçekleşmekte olan yaşlanma sürecini önlemek amacı ile hatta bazı durumlarda durdurmak amacı ile yapılabilir. Elastikiyetini kaybetmiş ve yaşlanma belirtisi bulunan her bireye de yaş gözetmeksizin uygulanabilmektedir. Linerase enjeksiyonunun uygulandığı bölgeler arasında, karın bölgesinde, kalça sıkılaştırmalarında, cildin elastikiyetini kaybetmiş bölgelerinde, yağ dokusunun yenilenmesinde, cilt de yaşlanma belirtisi olan bölgelerde, kırışıklıkların oluştuğu bölgelerde, bütün yüzde, vücut yenilemelerinde, yara izlerinin azaltılmasında, akne izlerinde, kollarda ve bacaklarda, dekolte bölgesinde, göğüz ve boyun bölgelerinin elastik yapısını kaybetmesinden dolayı oluşan sarkmalarda, bu bölgelerin düzeltilmesi ve elastik yapısının tekrar kazanılması gibi amaçlarla kullanılmaktadır.

Linerase kollajen aşısı, ciltteki duruma bağlı olarak 2 ila 4 hafta arasında ve de dört seans olarak yapılmaktadır. Enjeksiyon yapılmadan evvel uygulama yapılacak olan bölgeye anestezik krem sürülerek etki etmesi için ortalama yarım saat beklenmektedir. Cildin de uyuştuğundan emin olduktan sonra uygulama yapılacak olan bölge dezenfekte edilir ve kısa ve ince iğneler yardımı ile yaklaşık 3 santimetre aralıklar ile uygulanmaya başlanır. İşlem tamamlandıktan sonra yavaş yavaş masaj yapılarak serumun dağılımı sağlanır. Uygulanan bölgeye güneş koruyucu krem ile birkaç antibakteriyel krem sürdükten sonra işlem tamamlanır. Uygulama sonunda çok az da olsa şişlikler veya kızarıklıklar olması doğaldır. Uygulamanın ardından kişi sosyal veya çalışma hayatına çok rahat bir şekilde dönebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir