Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi kelime anlamı olarak orta katmandaki deriye çok ince uçlu iğneler ile belirli açılarda belirlenen ilacı direkt olarak hedeflenen dokuya enjekte edilerek tedavi edilmesine verilen addır. Bu yöntem temelde iğnelerin çok seri şekilde uygulayarak hedef organın etkilenmesini sağlamaktır.

Doğru yöntemle uygulandığında hiçbir yan etkisi bulunmaması ve kişiye lokal veya genel anestezi uygulanmadan işlemden sonra günlük yaşantısına devam edebilmesi işlemin tercihinde büyük rol oynamaktadır. Bu yöntem selülit ve bölgesel zayıflama alanında da kullanılmaktadır. İstenilen bölgeye ince uçlu bir iğne ile gerekli ilaç enjekte edilir ve bu ilaç bölgedeki yağ yakılmasına ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak incelme ve kilo kaybı sağlanır. Kişide eğer vücut olarak genel bir kilo problemi varsa mezoterapi ile diyet de uygulanır. Mezoterapinin en önemli artılarından birisi de zayıflama ve incelme sağlanırken herhangi bir sarkma sorunu olmaması ve tam tersine toparlama etkisinin olmasıdır. Özellikle hamilelik sonrasında oluşan ve ilerleyen yaşlarla birlikte kol altlarındaki sarkmalara mezoterapi uygulandığında ise oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Mezoterapi kişiye göre değişmekle birlikte genel olarak 8 veya 10 seans sürmektedir. Tabi ki kişinin ihtiyacına ve isteğine göre bu seans sayısı artıp azabilmektedir. Seans aralıkları ortalama 5 ila 7 gün arasında olmaktadır. Mezoterapi işlemi saça da uygulanan bir yöntemdir. Saç dökülmelerinde ve derinin canlanmasında tercih edilen önemli bir yöntemdir. Bu yöntemle deriye uygun karışımlardan oluşan bir kokteyl enjekte edilir ve problemin yoğunluğuna göre en az 6 seans ve haftada bir şeklinde uygulanmaktadır. Yüzdeki sarkma, ciltteki leke problemleri ve cildinizi canlandırmak amacı ile mezoterapi işlemi yüze de uygulanabilmektedir. İleri yaşlarda oluşacak kırışıklıkların önüne geçmede de etkili olan mezoterapi cilde parlak, yenilenmiş ve ferah bir görünüm kazandırır. Yüze uygulanan işlem ise ortalama 4 haftada ve 3 veya 6 seanslık işlemler şeklinde uygulanmaktadır.

Kadın ve erkek farkı olmaksızın tüm cilt türlerine uygulanabilen mezoterapi işlemini günümüzde birçok kişi tercih etmektedir. Özellikle özel günlerde kendisini daha iyi ve canlı hissetmek isteyenlerin tercih ettiği mezoterapi daha nemli ve ışıltılı görünüm sağladığından tercih nedeni olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir