Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Vitamin Enjeksiyonu

Vitamin Enjeksiyonu

İnsan vücudu yıllarında verdiği etki ile zamanla sağlıklı rengini, ışıltısını, elastikiyetini ve nemini kaybeder. Bu olumsuzlukların önüne geçmek ve kaybolan ışıltı, nem ve elastikiyeti kazandırmak amacı ile geliştirilen yöntemlerin başında Vitamin Enjeksiyonu gelmektedir. Her insan aynaya baktığında güzel, pürüzsüz, ışıl ışıl ve genç bir cilt görmek ister. Hücresel olarak bakarsak insan doğduğu anda yaşlanmaya başlıyor ve biz bunu ancak ortalama 35 yaşından sonra farkedebiliyoruz.

Vitamin enjeksiyonu içeriği açısından yaşlanmayı yavaşlatmak için bulunmuş olan neredeyse en sağlıklı yöntem. Günümüzde yoğun iş temposunun yanı sıra aşırı stres, alkol ve sigara kullanımı gibi nedenlerden dolayı insanlar cildine yeterince özeni gösterememektedir. Dış görünümüne özen gösteren bireyler deri altının beslenmesi adına Vitamin Enjeksiyonu işlemine başvurmaktadır. Aslına bakarsanız biz bu vitaminleri oral yollarla da alabilmekteyiz. Ancak ağız yolu ile vitaminleri almak yerine cilt altına ve ihtiyaç olan bölgeye bu vitaminleri enjekte etmek hem daha hızlı hem de daha etkili bir yöntemdir. Çünkü yıllarında etkisiyle kişinin ihtiyacı doğrultusunda ve yaşlanmanın da etkisiyle bu vitaminlerin etkisi azalmaktadır. Bunun neticesinde insanlar Vitamin Enjeksiyonu, dolgu veya botoks gibi dermatolojik işlemlere rağbet göstermektedir. Deri altına uygulanan Vitamin Enjeksiyonu işlemi derinin altında gerçekleşmekte olan yıkım sürecini yavaşlatmaktadır. Bazı doktorlar bu işlemin çok basit bir işlem olduğunu ancak çok düşük bir ihtimal de olsa işlem sağlanmadan önce kişiye göre alerjik durumunun da kontrol edilmesi gerektiğinin de önemli olduğunu belirtmektedirler. Çoğunluk ile C, B ve E vitaminlerinin enjekte edildiği yöntemde hyaluronik asit bulunan serumlar da kişiye göre ekjekte edilmektedir. Sadece yıpranma ve yaşlanmayı yavaşlatmakla kalmayan bir yöntem olan Vitamin Enjeksiyonu aynı zamanda cildin parlamasına ve nemlenmesine de büyük katkı sağlıyor.

Genel olarak iki şekilde uygulanan Vitamin Enjeksiyonu ilk olarak çok düşük oranda mezoterapi şeklinde enjeksiyon yapılmaktadır. Bu etkisi ve süresi kısa bir yöntemdir. İkinci olarak da cilde derinlemesine nüfus ederek vitaminlerin daha etkin ve de uzun süreli kalması sağlanmaktadır. Ayrıca şu bilgiyi de paylaşmakta yarar var, aynı zamanda kendiniz de evde uygulamak isterseniz piyasada evde yapabilmeniz için satışta olan cihazlar da bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir