Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yanak ve Elmacık Kemiği Dolgusu

Yüz Hatlarının Kaderini Yanak ve Elmacık Kemiği Dolgusu Belirler

İnsan, iletişim kurduğu herhangi bir canlının öncelikle yüz ifadelerini inceler. Yapılan konuşmalardan memnun kalınıp kalınmadığı en iyi bu ifadelerle anlaşılır. İfadelerin netliğini ve keskinliğini ortaya çıkaran ise yüz hatlarıdır. Normalin dışında bir yüze sahip olan insanlar genellikle kendilerini ifade etmekte zorluk çekerler. Bu şekilde sorun yaşayanlar için çözüm olarak yüz hatlarındaki kusurların giderilmesi ön görülür. Yüzü ön planda tutan ve şekillenmesini sağlayan, yanaklardır. Buna ek olarak elmacık kemikleri de yüz ifadelerini büyük ölçüde etkiler. Bu iki bölgenin daha canlı ve belirgin olması, insanın kendini ifade ederken kullandığı mimikleri olumlu yönde ve yüksek ölçüde etkiler. Bu yüzden bu bölgelerin daha ön planda olması gerekir. Yüzleri pasif olan insanlara çare olarak yanak ve elmacık kemiği dolgusu tavsiye edilir. Bu kişilerin en çok tercih ettiği bir uygulamadır.

Yüz Bölgesinde Yapılan Yanak ve Elmacık Kemiği Dolgusunun Zararı Var mı?

Günümüz teknolojisi sağlık alanında da hayli ilerledi. İnsan vücuduna yerleştirilen her türlü katı madde ve ya sıvılar bünyeye uygun ve bulunduğu alana uyup sağlayabilir şekilde yerleştiriliyor. Bu şekilde olası zararlar en aza indiriliyor. Vücudun en önemli bölümlerinden biri yüzdür. Bu bölgeye yapılan uygulamalar diğer alanlara oranla çok daha titiz yapılıyor. Özellikle yüzdeki şekil bozukluklarını ortadan kaldırmak için yapılan yanak ve elmacık kemiği dolgusu büyük bir dikkatle ele alınıyor. Normal şartlarda henüz bir zararı kaydedilmeyen bu uygulama, yanaklarındaki pasifliği yok etmek isteyen insanların öncelikli tercihidir. Çünkü canlı ve dolgun görünen bir yüz her zaman daha ön planda olur. Bazı durumlarda dikkat toplamak için en önemli faktörlerden biri haline gelebilir. Karşılıklı konuşmalarda baskın rol oynayan taraf olmanızı sağlar. Kendinize olan güveniniz yerine gelir ve daha sağlam iletişimler kurabilirsiniz.

Yüzde Belirgin Olması Gereken Yerler Yanak ve Elmacık Kemiği Dolgusu İle Ön Plana Çıkarılır

Bu kısımda en çok dikkat çeken yer yanaklardır. Yanakları ortaya çıkaran ise elmacık kemiğidir. Bu iki bölgenin dolgun olması yüzü daha güzel ve canlı göstermektedir. Bu yüzden özellikle bayanlar yanak ve elmacık kemiği dolgusu yaptırırlar. Hem güzel bir görüntüye sahip olmak için hem de yüz ifadelerini daha net sergileyebilmek için bu gerekli bir işlem olarak görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir