Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yüz Kontürünün Düzeltilmesi ve Yüzdeki Görevi

Yüz Kontürünün Düzeltilmesi ve Yüzdeki Görevi

Yüzdeki güzelliği belirgin hale getiren en önemli faktörlerden biri gölgelerdir. Gölgelerin konumu yüz hatlarının sınırlarını belirler. Bu yüzden yüzdeki kontürün doğru şekilde belirginleştirilmesi temiz ve bütün bir görüntü yansıtır. Yüz kontürünün düzeltilmesi hem güzelleşme sırrı hem de genç görünmenin en kestirme yoludur. Cerrahi müdahale gerekmeksizin basit bir şekilde bu işlem yapılabilir. Sonrasında ise günlük hayatınıza kaldığınız yerden, daha güzel bir yüzle devam edebilirsiniz. Güzel bir yüz demek sağlam bir özgüven demektir. Bu yüzden gölgelerin düzgün duruşu güzellik ölçütü olarak algılanabilir. Doğru konumlama ile çok basit bir şekilde daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yani bu, sizi yarı yolda bırakmayacak bir özgüvene sahip olmanız anlamına geliyor.

Yüz Kontürünün Düzeltilmesi Neden Gerekli?

Daha belirgin yanaklar ve elmacık kemikleri için, yüz kontürünün düzeltilmesi gerekir. Çünkü yüzü asıl güzel gösteren, saklı olan gölgelerdir. Bu gölgeleri doğru ve düzgün bir şekilde konumlandırabilirseniz kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kusursuz görünmek insan hayatında nefes almak kadar önem taşır. Çünkü kusurlar insanların farklı anlaşılmalarına sebep olur. Asıl anlatmak istediğiniz hep geri planda kalır. Çoğu insan, sizin kusurlarınızı ifade ettiklerinizden önde tutar. Konuşmalarınızı, tavırlarınızı hatta kurduğunuz iletişimi bile bunlarla bağdaştırabilirler. Bu yüzden kusursuz görünmek hep bir adım önde olmak anlamına gelmektedir. Yüzünüzün kusursuz görünmesi ise ikili ilişkilerinizde sizi daha baskın bir konuma taşır ve sizin daha saygın kişiliğe sahip olmanızı sağlar. Çünkü insanlar ilk bakışta diğer insanları veya herhangi bir canlıyı dış görünüşüyle algılar ve ifade ettiklerini o ölçüde yorumlar. Eğer kusursuz bir şekle sahipseniz, anlatmaya çalıştıklarınız daha dikkatli şekilde dinlenir. Çünkü insanların sizi eleştirecekleri başka bir konuları yoktur. Siz kusursuz olduğunuzda onlara kalan sadece anlattıklarınızı dinlemek olur.

Yüz Kontürünün Düzeltilmesinin Özgüvendeki Yeri

Eğer diğer insanların size oranla daha kusursuz olduğunu bir ortamda bulunmanız gerekirse bu sizi hayli zorlar. Çünkü böyle durumlarda insanın kendine olan güveni en alt seviyelere kadar inmektedir. Bu güveni görünüşünüzü güzelleştirerek kazanabilirsiniz. Güzelleşmeye ise yüz kontürünün düzeltilmesi işlemi ile başlayabilirsiniz. Çünkü çoğu insan kendine güvenini yüzündeki güzelliğinden alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir